Példatár
Kezdő exportőrök külpiacra lépését támogató portálunkat új menüponttal bővítettük. Az Exportkalauz Példatár valós példákkal mutatja be, hogy a sikeres magyar exportőrök hogyan építették be az exporttevékenységet a napi gyakorlatukba.
Általános dilemma, hogy bármilyen gyakorlatias legyen is egy a tananyag, az élet – akárcsak az exportőr cégek tevékenysége – sohasem a tankönyvek szerint alakul. Sok év vagy évtized tapasztalata alakítja az üzletmenetet, a folyamatok a vállalkozások lehetőségeihez, ill. a piac elvárásaihoz igazodnak. Mi az, ami a Példatárban szereplő esettanulmányokat mégis az „elmélethez” köti? Kiderült, hogy akár kétfős mikrovállalkozásról, akár milliárdos árbevételű középvállalatról legyen szó, projektszemlélettel viszik sikerre üzletüket.
Az Exportkalauz azt az ismeretanyagot strukturálja és egészíti ki, amelyet a Példatárba bekerülők hosszú idő alatt, folyamatosan fejlődve, buktatókkal szembesülve és a nehézségekkel megküzdve a gyakorlatban sajátítottak el. A kezdő exportőröknek javasoljuk:
- olvassák végig az esettanulmányokat,
- gondolják át a cégvezetők által kiemelt szempontokat,
- fontolják meg tanácsaikat és
- nézzenek utána a cikkek végén jelzett összefüggéseknek az Exportkalauzban.
Az Exportkalauz Példatárban a következő cégek képviselői számolnak be arról, hogyan építették fel az üzletüket idehaza, hogyan jutottak ki az exportpiacokra, és ott milyen tapasztalatokat szereztek:
- Belegrai Péter, MOTE Kft.
- Blaskovics Gábor, Metrimed Kft.
- Debreczeni János, Berényi Textil Kft.
- Ficzere Ferenc, Gyulai Vasipari Kft.
- Hirth Olivér, Kontakt-Elektro Kft.
- Hofecker József, ROZETTA Üvegstúdió Bt.
- Kamu János, Blázek és Anni Kft.
- Komáromi László, TANODA D&K Kft.
- Palotás Sándor, Déli-Farm Kft.
- Szabó Géza, EURO-UNIOR Kft.
Az Exportkalauz Példatárban szereplő esettanulmányok szövege a forrás megjelölésével (Magyar Kereskedelmi és Iparkamara – http://www.Exportkalauz.hu) szabadon terjeszthető vagy idézhető. A tartalom nem szerkeszthető, részleteiben sem módosítható.